Evente

 • Tirane     26 / 10 / 2023

  AUTOMOTIVE FAIR ALBANIA II

  We invite you to discover the most advanced developments in the automotive industry and ecperience the excitement of the latest technology and innovation at the second...
 • Prishtine     26 / 08 / 2023

  Oldtimer Fest - Ekspozita e makinave klasike

  Një ekspozitë për të gjithë ata që duan të kujtojnë të shkuarën!  Një ekspozitë e cila do të ndezë emocionet e të vjetrës dhe do të shuajë kuriozitetin e brezit të ri,...
 • Gramsh     17 / 08 / 2023

  GUSHT E n’FEST

  Si po i kaloni këto ditë të nxehta Gushti? Ndalemi pak për një flladitje me 4 netë festive në Gramsh me "GUSHT E n’FEST" në datat 17-20 Gusht, ku ju pret një atmosferë...
 • Sarandë     15 / 06 / 2023

  Saranda Ti Amo

  Old Cars Club Bari parkon në Sarandë! Ju ftojmë të na bashkoheni në një nga eventet më të veçanta për të bërë këtë verë të paharrueshme! Nga data 15 deri më 20 Qershor...
 • Tirana     22 / 12 / 2023

  RETRO Christmas 2023

  Dhjetëra mjete të koleksionit shqiptar RETRO e vespa shumëngjyrëshe u mblodhën te Pazari i Ri nën tingujt e muzikës klasike të Kuartetit të Harqeve - Universiteti i...
 • Elbasan     03 / 09 / 2023

  The Mountain is Calling

  The Mountain is Calling! Shumë afër Elbasanit por edhe Tiranës, në një zonë malore 900m mbi nivelin e detit, aty ku nuk egzistojnë kthesat e gabuara e ku balta nuk...
 • Tirane     03 / 02 / 2023

  Albania Rally - 3 - 10 Qershor 2023

  Albania Rally 2023 From June 3 to June 10, 2023 The rally: In 2023, the Albania Rally will already be in its 19th edition. It is a super nice rally with varied...
 • Tirane     02 / 06 / 2023

  Vespa Parade Tirana 2023

  Me këtë takim/festë motoristike, ku do të mblidhen motorristë nga të gjitha klubet e shoqatat e motorëve të Tiranës, Shkodrës, Durrësit, Vlorës etj, por dhe nga Kosova,...
 • Tirane     27 / 05 / 2023

  Motofest 2023 - Steelwings MC Albania

  Motofest 2023 është një event emocionues i organizuar nga Steelwings MC Albania, një organizatë e njohur për pasionin e tyre ndaj motoçikletave. Ky event do të mbledhë...
 • Tirane     13 / 05 / 2023

  TOURAMICAL 13-16 MAJ

     265 mjete klasike pushtojnë Tiranën në 13-16 Maj!  Turi i madh i mjeteve klasike nga Belgjika vjen në Tiranë në datat 13-16 Maj. Në publikimin e Retro Albania...
 • Peshkopi     01 / 05 / 2023

  Retro N'Dibër

  Një udhëtim si kurrë më parë i mjeteve RETRO mes malesh madhështore, të cilat u ekspozuan në bulevardin kryesor të qytetit të Peshkopisë, si një varg xhevahirësh plot...
 • Tirane     29 / 04 / 2023

  Simpoziumi “Partneriteti dhe bashkëpunimi me qeverinë dhe institucione të tjera” DPSHTRR dhe FIVA

  Krenarë që mbyllëm me sukses Simpoziumin e parë në bashkëpunim me FIVA (Federation Internationale Vehicules Anciens) mbi “Partneritetin dhe Bashkëpunimin me Qeverinë dhe...
 • Tirane     29 / 04 / 2023

  RETRO BAZAAR - në sheshin “Skënderbej”, 29 Prill

  Kthehemi pas në kohë me koleksionin e mjeteve RETRO, pazarin vintage të punimeve artizanale, artefakteve, punime artistike me metal, dru e qeramikë, orendive të vjetra,...
 • Tirane     14 / 03 / 2023

  Dita e Verës 14 Mars Tiranë

     14 Mars, festë pranverore, natyrë lozonjare e fillime të reja. Një mozaik vlerash e motivesh Retro ju mirëpret si himn i ditëve me diell në kryeqytet!  Muzeu...
 • Elbasan     11 / 03 / 2023

  Pranvera n’RETRO po vjen!

  Pranvera n’RETRO po vjen! E çelim siparin e aktiviteteve RETRO me qytetin mikpritës të Elbasanit, të shtunën paradite, 11 Mars, në shëtitoren pranë kalasë, ku do të...
 • caramulo     08 / 09 / 2023

  Caramulo Motorfestival

    Caramulo Motorfestival është Festivali i Motorëve e cila organizohet nga Museu do Caramulo dhe Automóvel Club de Portugal. Është festivali më i madh i motorsporteve...
 • Whittlebury     25 / 08 / 2023

  Siverstone Classic Festival

  Siverstone Classic Festival, motorsporti më i bukur në historinë e këtij lloji, muzikë e jashtëzakonshme, argëtim familjar dhe ushqim i mrekullueshëm të gjitha në një...
 • Cologne     11 / 08 / 2023

  50th Oldtimer Grand Prix Nürburgring 2023

  Grand Prix Oldtimer është festivali historik i motorsportit në Gjermani. Çmimi i madh i automjeteve klasike është një nga festivalet më tradicionale të mjeteve klasike ...
 • St Mortiz     24 / 02 / 2023

  St Moritz International Concours of Elegance (ICE)

  Konkursi Ndërkombëtar i Elegancës në St Moritz (ICE) mbahet çdo vit në liqenin e ngrirë të St Moritz, Zvicër. Prej disa vitesh ICE kombinon garat me një shfaqje duke...
 • Cernobbio     19 / 05 / 2023

  Concorso d’eleganza Villa d’Este

  Concorso d’eleganza Villa d’Este, Cernobbio-Italy – 24-26 Maj 2019. Dita e ekspos dhe konkursit të elegancës RETRO në Villa Erba, Cernobbio - Como, Itali. Atmosferë,...
 • Bardenas     03 / 07 / 2023

  Les Pyrenees - Le Road Trip de l'été 2023

  VRT fton të merrni pjesë në udhëtimin tuaj rrugor gjatë kësaj vere 2023, në një arratisje me automjetin tuaj mbi kalimet e mrekullueshme të Pirenejve dhe përmes...
 • Bologna     03 / 06 / 2023

  Via Flaminia pre war - 3 - 10 qershor 2023

  Tubimi i mbretërve nis pranë Bolonjës në një resort vere. Nga atje në Romë mbi Apeninet dhe nga bregu i Adriatikut në bregdetin e Mesdheut ndalesat do të jenë në shumë...
 • Tangierja     12 / 05 / 2023

  Mille Maroc Classic Rally

  Nisja nga Tangierja ku lindën tekstet më të bukura të letërsisë dhe veprat më të mira të artit në "Zemrën e Zgjedhur" të artistëve… Drejtohuni për në qytetet e Rifit...
 • Riva Del Garda     08 / 06 / 2023

  Edicioni i 11- të - Summer Marathon 2023

  Përjetimi i Maratonës Verore shkon përtej kuptimit të thjeshtë sportiv, rrugetimi i saj transmeton kulturën, historinë, ushqimin, verën dhe turizmin. Duke bërë të...

Pages

Anëtarësime