Evente

 • Tirane     14 / 03 / 2022

  Pranvera n’RETRO po vjen

  Pranvera na thërret me ngjyra e tinguj RETRO! Në 14 Mars 2022, për Ditën e Verës, mjetet e koleksionit RETRO do të ekspozohen në kryeqytet te sheshi “Skënderbej”! Një...
 • Elbasan     20 / 02 / 2022

  Off Road Elbasan

  Vendi i takimit: Sheshi Gensh, Elbasan Organizator: Ervin Skenderi Bashkia Elbasan Off Road Elbasan Dauti Garage  Luxury in Albania RedBull Albania   Off-road-...
 • Skopje     16 / 04 / 2022

  12 Anniversary / Birthday Party - Beetle Club Macedonia

    12 Anniversary / Birthday Party - Beetle Club Macedonia
 • Tirane     20 / 02 / 2022

  Kush vjen-vjen 3

  Vendi ynë është i bekuar me një reliev të larmishëm, ku çdo lloj terreni që dëshirojmë bëhet i aksesueshëm për të aplikuar disiplina të ndryshme motorsporti. Off-road...
 • Brescia     15 / 06 / 2022

  1000 Miglia

  Mille Miglia, është një festival i madh popullor me mjete historike, që ndodh në sfondin e skenografive më ndjellëse të shtatë rajoneve italiane, në gjendje të magjepsin...
 • Le Castellet     13 / 05 / 2022

  Grand Prix Historique

  Për më shumë informacion:  Grand Prix Historique  
 • St. Moritz     26 / 02 / 2022

  Concours of Elegance

  Për më shumë informacion:  Concours of Elegance  
 • Bicester     16 / 01 / 2022

  Bicester Heritage Scramble

  Për më shumë informacion:  BicesterHeritage.co.uk  
 • Toscana     22 / 04 / 2022

  COPPA TOSCANA 2022: LA VERSILIA DEGLI ANNI ’60 AL SAPORE DI MARE…

  Për më shumë informacion:  Auto Motoclub Storico Italiano
 • Tirane     19 / 12 / 2021

  RETRO CHRISTMAS

  RETRO CHRISTMAS Me gëzimin e festave të fundvitit, rikthehet parada e mjeteve historike RETRO, kësaj here zbukuruar me xixëllimin pangatërrueshëm të dritave të bredhit...
 • Prizren Korçë     17 / 07 / 2021

  Old Timer Fest 2021

  Nga Prizreni i traditave drejt Korçës lozonjare! Oldtimer Club Prizren organizon edicionin e 16-të të takimit të Mjeteve Klasike, Oldtimer Fest 2021, në datat 17-18...
 • Pogradec     03 / 07 / 2021

  Pogradec - Jazz & Swing

  Në 3 dhe 4 Korrik, mjetet e Koleksionit Historik Shqiptar Retro do të vizitojnë Pogradecin, këtë qytet të bukur të Shqipërisë ndërtuar në brigjet jugperëndimore të...
 • Shkoder     29 / 05 / 2021

  RETRO SHKODRA

  Ngjyrosim me RETRO Shkodrën e bukur, aty ku historia takon artin dhe kulturën! Koleksioni historik do zbresë në rrugicat e vjetra të qytetit me muzikë Jazz & Swing...
 • Elbasan     11 / 04 / 2021

  Pranvera në Retro po vjen

  Pranvera na thërret në Elbasanin e mbushur me ngjyra e tinguj Retro! Ditën e diel, datë 11 Prill, ora 10:00 do të na gjeni te bulevardi i Kalasë së Elbasanit, aty ku...
 • Greqi Bullgari Maqedonia e Veriut Shqipëri Mali i Zi Bosnja Kroaci     02 / 10 / 2021

    Illyriaraid

    120 Makina -8 Dite- 7 Shtete - Greqi, Bullgari, Maqedonia e Veritu, Shqipëri, Mali i Zi, Bosnja, Kroaci.  Edicioni ''Fall" 2-10 Tetor 2021. Për më shumë ...
 • Albania     04 / 09 / 2021

  Albania Raid: 4 -11 September 2021

  Spectacular Routes! (Moto/Quad/SSV/4x4) Për më shumë informacion klikoni në: http://www.albaniaraid.com
 • Albania     05 / 06 / 2021

  Rally Albania

    Rally Albania 05-12 Qeshor 2021.   Për më shumë informacion klikoni në:   https://eaob.eu/index.php/228-albanie-rally
 • Croatia     03 / 10 / 2020

  Via Dinarica

    Via Dinarica 3-11 Tetor 2020   Për më shumë informacion klikoni në:   https://eaob.eu/index.php/222-via-dinarica-2020  
 • Greqi Shqipëri Mali i Zi Kroaci     22 / 05 / 2021

  Epirius Mountain Bike Challenge

    Epirius Mountain Bike Challenge 22-30 Maj 2021   7 Dite- 4 Shtete - Greqi, Shqipëri, Mali i Zi, Kroaci.   Për më shumë informacion klikoni në:   https://eaob.eu/?...
 • Albania     01 / 07 / 2022

  International GS Trophy 2022

  Shqipëria përzgjidhet si destinacioni i radhës nga @bmwmotorrad për Konkursin Ndërkombëtar GS në verën e vitit 2022! Një lajm fantastik për motosportin dhe për të...
 • Gjirokastër     24 / 10 / 2020

  RETRO n'Sokak - Gjirokastër

  Këtë herë Retro vjen pak më ndryshe, por gjithnjë frymëzuar njëlloj nga historia e automobilizmit krahas muzikës së preferuar!    Ndryshe sepse do të jemi në...
 • Vlora     12 / 09 / 2020

  Parada RETRO në Vlorë

  Parada RETRO e mjeteve të koleksionit historik shqiptar së bashku me punishten e Targave Suvenir, vjen në qytetin bregdetar të Vlorës historike në ritmet JAZZ &...
 • Durrës     14 / 08 / 2020

  Parada RETRO në Durrësin antik

  Parada RETRO e mjeteve të koleksionit historik shqiptar vjen në qytetin antik të Durrësit në ritmet JAZZ & SWING! Dashuria për artin e të bukurën si një...
 • Tirane     09 / 05 / 2020

  PARADA “RETRO” E MJETEVE HISTORIKE SHQIPTARE, PASIONI QË JETON MES KUJTIMEVE

  PARADA “RETRO” E MJETEVE HISTORIKE SHQIPTARE, PASIONI QË JETON MES KUJTIMEVE! Për herë të parë pas kaq shumë vitesh, shtetet e Europës festojnë në formën më të...

Pages

Anëtarësime