Evente

 • Tirane     14 / 02 / 2020

  Notte d’amore italiana⁣

  Notte d’amore italiana⁣ Adriano Celentano, Lucio Batisti, Eros Ramazzotti, Vasco Rossi dhe shumë të tjerë sillen në një koncert live në 14 shkurt nga⁣ Rovena Dilo⁣...
 • Tirane     14 / 02 / 2020

  RETRO Valentine

  Love is Classic!  Classic is Retro!  Retro is Love! 14 Shkurti po afron!  Doni diçka të ndryshme për të dashurin/dashurën tuaj Ditën e Shën Valentinit?  Tregoni...
 • Tirane     01 / 05 / 2020

  STEELWINGS MOTOFEST 2020! EDICIONI 12

  Është bërë tashmë traditë që Motofest zhvillohet çdo vit duke mbledhur të gjithë dashamirësit e Harley Davidson dhe muzikës rrok. STEELWINGS MOTOFEST 2020! EDICIONI 12...
 • Bari Durres Sarande Butrint Llogara Vlore Berat     01 / 05 / 2020

  Moto Ride Albania 1 - 3 Maj 2020

  "Motoride Albania 1000 Eagles" edicioni i dyte në Shqiperi është një turne ndërkombëtar me motor katër-ditor që do të zhvillohet në data nga 1 me 3 Maj. Ky lloj...
 •     29 / 01 / 2020

  2020 Drift Kings Calendar

  Seria e Drift Kings International prezanton kalendarin 2020 dhe datat për kampionatet e saj ndërkombëtare. Këto turne do të transmetohen drejtpërdrejt dhe do të...
 • Tirane Gjirokaster Tirane     23 / 11 / 2019

  Princess Rally - 23-24 Nëntor 2019

  Se mos menduat që mbaruam N'GAZ-in. Bota e pasionit pas automotorizimit është kaq e madhe dhe e larmishme, sa ka vend kudo e kurdo për të aktivizuar motorë, e për të...
 • Greqi Bullgari Maqedoni e Veriut Shqiperi Mal i Zi Bosnje Kroaci     16 / 05 / 2020

  Illyria Raid - 16 -24 Maj 2020

  llyria Raid është rruga e parë- Road Raid që përshkon shtatë vende në 8 ditë në një ngjarje jo konkurruese. 2020 është edicioni i pestë i Illyria Raid dhe pas suksesit...
 • Tirane     22 / 09 / 2019

  TIRANA PA MAKINA

  Mobiliteti pa makina në qytete, ulja e ndotjes në qendrat urbane, ulja e shpenzimeve nga konsumi i karburantit dhe dalja pa stresin e gjetjes së një vendparkimi janë sot...
 • Tirane     22 / 09 / 2019

  Pandival 1.1

  Retro.al i bashkohet këtë të Dielë, më 22 Shtator, eventit Pandival 1.1, i cili është edicioni i parë i festivalit shqiptar kushtuar gjeneratës së parë të Fiat Panda....
 • Shkoder     20 / 09 / 2019

  RETRO - PEAKS OF THE ADRIATIC!

  Peaks of the Adriatic mbërrin në Shqipëri! RETRO mirëpret në pedonalen e Shkodrës në datat 20-21 Shtator, mbi 35 mjete historike që vizitojnë 7 shtete në rrugëtimin e...
 • Korçë     15 / 08 / 2019

  RETRO feston në Korçë! 16-18 Gusht 2019

  RETRO u ndal në Korçën e bukur të serenatave dhe të bisedave të ëmbla! Koleksionistët korçarë ekspozuan mjetet e tyre historike si:Zastava, Opel Manta, Gaz 69, Fiat 500...
 • Cernobbio     05 / 06 / 2019

  Concorso d’eleganza Villa d’Este, Cernobbio-Italy

  Concorso d’eleganza Villa d’Este, Cernobbio-Italy – 24-26 Maj 2019. Dita e ekspos dhe konkursit të elegancës RETRO në Villa Erba, Cernobbio - Como, Itali. Atmosferë,...
 • Skopje     05 / 06 / 2019

  II Skopje Classic Day 2019- 1 Qershor

  II Skopje Classic Day 2019, event që mblodhi mbi 50 mjete historike në Shkup!  
 • Tirane     10 / 05 / 2019

  Raid dell'Adriatico vjen në Shqipëri

  Sa mirë kur automjetet zbukurojnë Tiranën! Që kjo të bëhet ka një recetë të sigurtë, të jenë mjete historike RETRO! Raid dell'Adriatico vjen në Shqipëri ku 26 mjete nga...
 • Tirane     24 / 04 / 2019

  RETROPUBLIK

  RETROPUBLIK 24 Prill 2019 09:00-16:00 COD - Center For Openness And Dialogue https://www.facebook.com/events/1532663780201303/ Projekti RETRO - DPSHTRR organizon në...
 • Tirane     27 / 04 / 2019

  STEELWINGS MOTOFEST 2019 - EDICIONI i XI-të

  27-28 Prill: Sheshi ''Skënderbej'' Është bërë tashmë traditë që Motofest zhvillohet çdo vit duke mbledhur të gjithë dashamirësit e Harley Davidson dhe muzikës rrok....
 • Greqi Shqipëri Maqedoni Mali i Zi Serbi Bosnjë Hercegovina Kroaci     01 / 05 / 2019

  Illyria Raid - Maj - Shtator 2019

  Illyria Raid do të sjelli një koncept të ri në vitin 2019. Dy ngjarje të veçanta nga ky sulm i madh Offroad. Në javën e parë të Majit   "Spring Edition" klasik dhe në...
 • Permet     09 / 06 / 2018

  Rally Albania 2018 14th edition

  Rally Albania 2018 14th edition - Përmet 15-06-2018.
 • Albania     18 / 09 / 2019

  ALBANIA RAID 2019

  ALBANIA RAID 2019 18-25 September 99% Pure Off-Road www.albaniaraid.com https://www.facebook.com/albaniaraid/timeline
 • Prizren     15 / 06 / 2019

  OLD TIMERS FEST - 2019

  Gara e rregullsisë! 15-16 Qershor 2019, Prizren. 17-19 Qershor 2019, Tiranë-Sarandë-Butrint. Organizuar nga "Prizreni" Oldtimer Klub Prizren. Për më shumë informacion...
 • Prizren     25 / 03 / 2019

  Old Timer Fest Prizren - 2017 Edicioni XII

    
 • Albania     05 / 06 / 2019

  Rally - Qershor 2019

  Season's Greetings! Rally Albania 2019, 15th Edition - Route Map Day -175 www.rallyalbania.org
 • Tirana     01 / 11 / 2019

  Rally - Nëntor 2019

  THE ULTIMATE CHALLENGE!!! "Tirana24Hours 2019" 24 Hours Off-Road Rally 1-2 November 2019 All the info: http://tirana24hours.com & www.rallyalbania.org   
 • Tirana     25 / 04 / 2019

  1000 Eagles Albania Motorcycle Raid

  Gara e rregullsisë! 25 Prill - 28 Prill 24 Prill - Takimi dhe largimi nga Bari me anije 25 Prill - Tiranë - Regjistrimi - Udhëtim në Qytet (Muzeu Kombëtar - Muzeu i...

Pages

Anëtarësime